UA-44040765-2

Gizlilik & Güvenlik

Bu beyan alibohediye.com sitesinin Gizlilik ve Güvenlik Politikasını içerir. Aşağıdaki maddeler alibohediye.com web sitesi üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir. alibohediye.com sitesini ziyaret ederek bu şartları ve kuralları kabul etmiş sayılmaktasınız.

alibohediye.com üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep eder. Kişisel bilgilerinizin korunması birinci önceliğimizdir.


alibohediye.com üyesi olarak, sahip olduğunuz gizlilik haklarınız şunlardır:


1 - alibohediye.com üyelik aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep eder. Kişisel bilgilerinizin korunması alibohediye.com olarak birinci önceliğimizdir. Vermiş olduğunuz bilgiler, Üyelik Sözleşmesi'nde belirtilen kurallar ve amaçlar dışında herhangi bir kapsamda kullanılmayacak, üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır. alibohediye.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla kullanmaktadır.


2 - Sitemizdeki kayıt formları, sipariş formları ve anketlerde irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, email adresiniz, telefon numaralarınız ve posta adresiniz) vermeniz talep edilmektedir. Kişisel bilgileriniz; siparişlerinizi almak, ürün ve hizmetlerimizi sunmak, ödemelerinizi gerçekleştirmek, siparişlerinizi ulaştırmak ve siparişleriniz ile ilgili bilgi vermek, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek ve 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.


3 - Kredi kartı ile ödeme sistemimiz iyzico Teknoloji Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.S. tarafından sağlanmakta, 3D olarak sms onayı ile çalışmaktadır. Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz, internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128Bit şifrelenmiştir. Bu şekilde, internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir. Bilgisayarınızın güvenlik açıklarından kaynaklanabilecek sorunlar alibohediye.com'un sorumluluğunda değildir.


Toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (Bankalar, Kredi Kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler; kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil olmak üzere gerekli tüm mali bilgileri içerir. Ancak; alibohediye.com'da kredi kartı bilgileriniz kayıt edilmez. Alışverişiniz sırasında işlem anlık olarak gerçekleşir ve sonlanır.


4 - alibohediye.com üyesi olduğunuz andan itibaren, aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece, günlük, haftalık ve aylık bilgilendirme mesajları, e-mail ve cep telefonunuza sms olarak gönderilecektir. Dilediğiniz zaman bu bildirimlerle ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu bildirimlerin içeriği; satın almış olduğunuz ürün veya ürünlerle ilgili bilgiler, ilgileneceğinizi düşündüğümüz diğer ürünler, 3. kişilerin reklamlarını ve benzeri bilgileri içerebilir. Demografik bilgiler, sitemizi kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre uyarlamak için kullanılmaktadır. Bu bilgiler, reklamların hedef kitleye uyarlanabilmesini temin etmek maksadıyla ve yalnızca diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere, reklam verenlerle paylaşılabilir. Bu bilgilerde herhangi bir şekilde kişisel bilgi verilmez, sadece grup olarak kullanıcı eğilimleri ile ilgili bir takım çıkarımlar yapmak ve segmentasyon amacıyla kullanılır.


Topladığımız bilgiler firmamız veri bankasında güvenilir bir şekilde saklanmaktadır. Bu bilgiyi, isteklerinize yanıt vermek, sizinle posta, e-posta ya da telefon yoluyla yeni ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve kampanyalarımız hakkında bilgi vermek amacıyla iletişim kurmak için kullanabiliriz. Yürürlükteki mevzuat gerektirmedikçe, bu detayları izniniz olmadan hiçbir üçüncü şahsa vermeyeceğiz.


5 - Müşterilerimiz alibohediye.com'da kendileri hakkında hangi bilgilerin saklanmış olduğunu öğrenmek için ücretsiz olarak yazılı bilgi talep edebilirler. Olası düzeltmeler, engellemeler veya bilgilerin silinmesi hakkındaki talepleriniz, yasaların öngördüğü ölçüde, derhal işleme alınmaktadır.


Herhangi bir zamanda günlük mail gönderim listemizden çıkmak isterseniz, göndermiş olduğumuz maillerin alt kısmında bulunan “Mail listemizden çıkmak için lütfen tıklayınız” bağlantısına tıklayarak mail aboneliğinden tek tıkla çıkabilirsiniz. alibohediye.com'dan SMS almak istemiyorsanız, destek@alibohediye.com adresimize bildirmeniz halinde gönderim iptal işlemi derhal yapılacaktır.


Dilediğiniz an üyeliğinizi de iptal için destek@alibohediye.com adresine başvurabilirsiniz. Üyelik iptali ile birlikte, sisteme kayıtlı olan tüm bilgileriniz silinecektir.


alibohediye.com'a aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.


Seyitömer Mah. Vezir Cad. No:35/A  Çapa / Fatih / Istanbul
destek@alibohediye.com / (536) 718 16 46